FANDOM


Almanların 2.Dünya Savaşı sırasında Ajdar nedeniyle koruyamadığı ve sonunda bunu gören Amerikan uşaklarının bunu Amerika'ya gammazlaması sonucu Amerikalılar buraya önce hava indirmesi yapmayı planlamış,sonra bundan o kadar adamı taşıyacak kadar uçak olmamasından dolayı vazgeçmiş ve ışınlamak istemişlerdir.Ancak ışınlanma teknolojisi henüz icad edilemediğinden son çare olarak denizden çıkarma yapmayı seçmişlerdir.Adına da Normandiya Çıkarması demişlerdir.

Omaha kroki

Normandiya Çıkarması'na katılan bir amerikan askerinin çizdiği kroki

Bunun dışında omaha sahilinin bir özelliği yoktur.Boyut olarak Salihli Sahili'nden az daha uzundur.Komple çakıldır ve deniz çok dalgalı ve soğuktur.Tatil için uygun değildir.Sahilden para kazanmanın tek yolu turistleri "Burda hala savaş devam ediyo,bakın gösterecem" deyip onları kazıklamaktır.Ki sahilde çalışanların hepsi bu mesleği icra etmektedir.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Also on FANDOM

Random Wiki